Разлика помеѓу преработките на „Валкан танц“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
Правата на Валкан танц сега ги задржува Лајонс Гејт Ентертејмент која го купила Лајв Ентертејмент (од тогаш наречената Артисан Ентертејмент) во 2004 година.
 
Џери ОрбакОрбах, веќе познат како успешен бродвејски актер, продолжил во различни жанрови. Тој го позајмил гласот на свеќарникот „Лумиер” во анимираниот филм на Дизни во 1991 година, Убавицата и ЗверотЅверот од 1991 година, пред да ја прифати неговата најпозната улога, детективот Лени Бриско во ТВ драмата „Закон и Ред“, во која тој глумешеглумел од 1992 се до неговата смрт во 2004 година.
93

уредувања