Разлика помеѓу преработките на „ReLoad“

Додаден 51 бајт ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox album <!-- See Wikipedia:WikiProject_Albums -->
| Name = ReLoad
| Type = Studio album
| Artist = [[Metallica]]
| Cover = Metallica - Reload cover.jpg
| Released = Ноември 18 ноември, 1997
| Recorded = Мајмај 1995 – Фебруарифевруари 1996, Јунијуни - Октовриоктоври 1997 во The Plant Studios, [[Саусалито]], [[(Калифорнија)]]
| Genre = [[Хеви метал]], [[хард рок]]
| Length = 76:00
| Label = [[ElektraЕлектра RecordsРекордс|Електра]], [[VertigoВертиго RecordsРекордс|Вертиго]]
| Producer = [[Боб Рок]], [[Џејмс Хетфилд]], [[Ларс Улрих]]
| Last album = ''[[Load]]''<br/>(1996)
| Type = Studio
| single 1 = The Memory Remains
| single 1 date = 11 Ноемвриноември, 1997<ref>[http://www.metallica.com/releases/the-memory-remains.asp The Memory Remains release date]</ref>
| single 2 = The Unforgiven II
| single 2 date = 23 Фебруарифевруари, 1998<ref>[http://www.metallica.com/releases/the-unforgiven-ii.asp The Unforgiven II release date]</ref>
| single 3 = Better than You
| single 3 date = 16 Јулијули, 1998<ref>[http://www.metallica.com/releases/better-than-you.asp Better than You release date]</ref>
| single 4 = Fuel
| single 4 date = 22 Јунијуни, 1998<ref>[http://www.metallica.com/releases/fuel.asp Fuel release date]</ref>
}}
}}
 
'''''ReLoad''''' е седмиот студиски албум на [[хеви метал]] бендот [[Металика]],. издаденИздаден бил во 1997, една година подоцна од ''[[Load]]''. Идејата на членовите беше да го направат ''[[Load]]'' дуплидвоен [[албум]], но поради неможноста да снимат толку многу песни одеднаш, се решијарешиле вториот дел од сесијатастудиските сесии да излезе независно од првиот. Најпозната песна од тука е ''[[Fuel]]'', која воедно е и омилена на фронтменот [[Џејмс Хетфилд]] и е изведувана на секој настап во живо. Од останатите песни се издвојува и промотивниот сингл ''[[The Memory Remains]]'', додека другите тракинумери речиси никогаш не се свирениизведувани на концертнастап во живо.
 
== Список на песни ==