Разлика помеѓу преработките на „Патки“

Одземени 30 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
 
==Надворешни врски==
 
*[http://ibc.lynxeds.com/family/ducks-geese-swans-anatidae Видеа] на Internet Bird Collection
*[http://www.xeno-canto.org/browse.php?query=anatidae Звуци] на xeno-canto collection
[[Категорија:Гусковидни]]
[[Категорија:Патки| ]]
[[en:Anatidae]]
{{СКЗЦ}}