Разлика помеѓу преработките на „Април“

Одземени 108 бајти ,  пред 7 години
Одбиени последните 2 промени во текстот (од 95.180.183.70) и вратена ревизијата 2928288 на Addbot
(Во Април може секој да се ебе)
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 95.180.183.70) и вратена ревизијата 2928288 на Addbot)
{{Април {{CURRENTYEAR}}}}
 
'''Април''' или '''Тревен''' е четвртиот [[месец]] во годината според [[Грегоријански календар|Грегоријанскиот календар]] и еден од четирите кои имаат 30 [[ден]]а.Meсецот Април е денот на шегата.Во Април може секој да се ебе
 
{{Месеци}}