Разлика помеѓу преработките на „Република Кина“

Одземени 10 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.6) (Робот: Ја менувам da:Republikken Kina во da:Taiwan
с (r2.7.3) (Робот: Додава kk:Тайвань)
с (r2.6.6) (Робот: Ја менувам da:Republikken Kina во da:Taiwan)
[[cs:Čínská republika]]
[[cy:Taiwan]]
[[da:Republikken KinaTaiwan]]
[[de:Republik China]]
[[dv:ޖުމްހޫރީ ޗައިނާ]]
2.613

уредувања