Разлика помеѓу преработките на „Махараштра“

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава mg:Maharashtra
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам la:Maharashtra во la:Maharastra)
с (r2.7.3) (Робот: Додава mg:Maharashtra)
[[lt:Maharaštra]]
[[hu:Mahárástra]]
[[mg:Maharashtra]]
[[ml:മഹാരാഷ്ട്ര]]
[[mr:महाराष्ट्र]]
125.826

уредувања