Разлика помеѓу преработките на „Плевра“

Додадени 24 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава ga:Cuasán pleorach
с (Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ga:Cuasán pleorach)
[[fa:پرده جنب]]
[[fr:Plèvre]]
[[ga:Cuasán pleorach]]
[[io:Plevro]]
[[it:Pleura]]
7.011

уредување