Ризом: Разлика помеѓу преработките

Одземени 15 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:ریزوم (گیاه‌شناسی) во fa:زمین‌ساقه
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Додава eu:Errizoma)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам fa:ریزوم (گیاه‌شناسی) во fa:زمین‌ساقه)
[[eo:Rizomo]]
[[eu:Errizoma]]
[[fa:زمین‌ساقه]]
[[fa:ریزوم (گیاه‌شناسی)]]
[[fr:Rhizome]]
[[gv:Raisoam]]
127.214

уредувања