Антанта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам af:Tripel Entente во af:Drievoudige Entente
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава af:Tripel Entente)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам af:Tripel Entente во af:Drievoudige Entente)
[[Категорија:Причини за Првата светска војна]]
 
[[af:TripelDrievoudige Entente]]
[[ar:الوفاق الثلاثي]]
[[az:Antanta]]
127.231

уредување