Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додаден 21 бајт ,  пред 7 години
с
Робот: Додава eu:Rodas (hiria)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО во Категорија:Светско наследство на УНЕСКО)
с (Робот: Додава eu:Rodas (hiria))
[[en:Rhodes (city)]]
[[es:Rodas (ciudad)]]
[[eu:Rodas (hiria)]]
[[fa:رودس (شهر)]]
[[fr:Rhodes (ville)]]
85.496

уредувања