Разлика помеѓу преработките на „Либјахово“

Додадени 47 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Наведено е поранешното име на местото; внесено е име на борец од бригада на НОВ на Македонија во 1944 година)
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
== Личности ==* Димитар Иванов Миленков, роден 24.8.1924, борец во [[Петтата прилепска бригада]] на [[НОВ]]; извор <ref>Албум на политическите затворници от Скопскија областен затвор - филиал Идризово 1943 - 1944 г., редакционна колегија под обшта редакција на Д.Соломонов, Издателско-печатна база ЕЦНПКФКС</ref>
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==