Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам tl:Network ng kompyuter во tl:Network ng komputadora)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:NetworkKalambatang ng komputadorapangkompyuter]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
85.496

уредувања