Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:CarsracBot“

с
Бот: Поправа пренасочувања
с (Бот Додава: af, ar, ca, da, en, eo, fa, fo, fr, ga, gv, he, hi, hr, hu, id, it, ja, jv, ka, kab, ksh, la, lt, map-bms, mr, ms, no, os, pl, pms, pt, ro, sah, simple, sk, sn, sq, sr, su, szl, te, tl, tr, uk, vec, vi, yo, zh, zh-yue)
с (Бот: Поправа пренасочувања)
 
*[[Википедија:Помошна табела|Помошна табела]] - сите поважни команди наведени накратко во една табела
 
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги вашите пораки на [[Википедијапомош:Страница за разговор|страниците за разговор]] користејќи четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете [[Википедија:Портал/ПомошСелска чешма|Портал/Помош]], или поставете го прашањето на оваа страница и ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето.
Повторно, добредојде!
 
'''Welcome!''' [[Image:Nuvola apps kuickshow.png|40px]]
 
Hello, and [[Википедија:Вовед|welcome]] to [[Википедија|Wikipedia]]! We hope that you like this encyclopaedia and that you have decided to be part of it. Here are few articles that may help you if you want to edit here:
 
*[[Википедија:Пет столба|The five principles of Wikipedia]]
*[[Википедија:Помошна табела|Cheatsheet]]
 
We hope that you will enjoy editing here and that you will become a [[Википедија:Википедијанци|Wikipedian]]! Please, [[Википедија:Потпис|sign your name]] when you write your messages [[Википедијапомош:Страница за разговор|on the talk pages]] by using four [[тилда|tildes]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); this automatically will add your name and the date when the message has been written. If you need any further help, see the [[Википедија:Портал/ПомошСелска чешма|Portal/Help]], or ask question on this talk page and put the template <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> before the question.
Again, welcome! --[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[Userразговор talkсо корисник:Brest-bot|разговор]])</small> 08:55, 9 февруари 2009 (UTC)
|}
 
758

уредувања