Деванагари: Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава xmf:დევანაგარი
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pa:ਦੇਵਨਾਗਰੀ во pa:ਦੇਵਨਾਗਰੀ ਲਿਪੀ)
с (r2.7.2) (Робот: Додава xmf:დევანაგარი)
[[ml:ദേവനാഗരി]]
[[mr:देवनागरी]]
[[xmf:დევანაგარი]]
[[ms:Devanāgarī]]
[[nl:Devanagari]]
5.331

уредување