Разлика помеѓу преработките на „Густина на населеност“

с
r2.7.2+) (Робот: Додава ba:Халыҡ тығыҙлығы
с (r2.7.3) (Робот: Додава uz:Aholi zichligi)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава ba:Халыҡ тығыҙлығы)
[[bn:জনসংখ্যার ঘনত্ব]]
[[zh-min-nan:Jîn-kháu bi̍t-tō͘]]
[[ba:Халыҡ тығыҙлығы]]
[[be:Шчыльнасць насельніцтва]]
[[be-x-old:Шчыльнасьць насельніцтва]]
126.087

уредувања