Разлика помеѓу преработките на „Александар Лурија“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам pl:Aleksander Łuria во pl:Aleksandr Łurija
с (r2.7.2+) (Робот: Менува hu:Alekszandr Romanovics Lurija)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам pl:Aleksander Łuria во pl:Aleksandr Łurija)
[[nl:Aleksandr Loeria]]
[[ja:アレクサンドル・ルリヤ]]
[[pl:AleksanderAleksandr ŁuriaŁurija]]
[[pt:Alexander Luria]]
[[ru:Лурия, Александр Романович]]