Разлика помеѓу преработките на „Клиф Бартон“

Додадени 615 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
По овој настан, [[Металика]] не можеше да се смета за бенд. Едно време тие дури и помислуваа да прекинат со музиката. На крајот, сепак одлучија да не се откажуваат и да ја исполнат желбата на нивниот довчерашен басист за светска доминација на [[Металика]]. Во едно интервју [[Кирк Хамет]] ќе рече: <blockquote>''По несреќата секој од нас самостојно одлучи сета наталожена фрустрација и гнев да ги исфрлиме на сцената, каде и впрочем им е местото. Најлошото нешто што можевме да го направиме е да престанеме со свирки и да кукаме во празно. Колку повеќе би мислеле на таа работа, толку подлабоко би тонеле во меланхолија и патетичност. Би било нефер кон самиот Клиф да застанеме кога сме дотуркале волку далеку. И кога би бил жив и поради некоја причина не би можел да свири, пак би не бодрел да одиме до крај'', велат од [[Металика]].</blockquote>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Commons category|Клиф Бартон}}
* [http://www.metallica.com Metallica.com - Официјалната веб страница на Металика]
* [http://www.cliffinourminds.com Меморијален веб-сајт за ликот на Клиф Бартон]
* [http://www.cliffburton.net Посвета за делото на Клиф Бартон]
 
{{s-start}}
{{succession box
| before=[[Рон Мекговни]]
| title=[[Бас гитара|Басист]] на [[Металика]]
| years=1982-1986
| after=[[Џејсон Њустед]]
}}
{{s-end}}
 
{{Металика}}