Разлика помеѓу преработките на „Катарска крстоносна војна“

с
r2.7.2) (Робот: Ја менувам tl:Krusadang Albigensian во tl:Krusadang Albigense
с (r2.7.1) (Робот: Додава tl:Krusadang Albigensian)
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам tl:Krusadang Albigensian во tl:Krusadang Albigense)
[[fi:Albigenssiristiretki]]
[[sv:Albigenserkriget]]
[[tl:Krusadang AlbigensianAlbigense]]
[[th:สงครามครูเสดอัลบิเจ็นเซียน]]
[[tr:Albigeois Haçlı seferi]]
59.415

уредувања