Струјно коло: Разлика помеѓу преработките

Одземени 74 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Електронско инженерство во Категорија:Електроинженерство
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава et:Vooluahel)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Електронско инженерство во Категорија:Електроинженерство)
{{Никулец од областа на електрониката}}
 
[[Категорија: Електрични кола|Електрични кола]]
[[Категорија: Електронско инженерствоЕлектроинженерство]]
[[Категорија: Електроинженерство]]
 
[[am:ኤሌክትሪክ ዑደት]]