Разлика помеѓу преработките на „Плевра“

Додадени 7 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем
с (Робот: Додава ky:Плевра)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Систем за дишење во Категорија:Респираторен систем)
* [[Воспаление на плевра]]та
 
[[Категорија:СистемРеспираторен за дишењесистем]]
 
[[ar:تجويف الجنبة]]