Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
Робот: Ја менувам Категорија:Села во Република Македонија во Категорија:Села во Македонија
с (Робот: Ја менувам Категорија:Македонски села во Категорија:Села во Македонија)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Села во Република Македонија во Категорија:Села во Македонија)
[[Категорија:Кичевски села]]
[[Категорија:Села во Општина Вранештица]]
[[Категорија:Села во Република Македонија]]
 
[[bg:Крушица (Община Вранещица)]]