Разлика помеѓу преработките на „Фотографија“

Одземени 3 бајти ,  пред 8 години
с
ситна поправка
с
с (ситна поправка)
- [[1924]] година е направен првиот апарат на 35-милиметарски филм кој е наречен Лајка I. Неговиот бројач на снимки брои до 36, поставувајќи така стандард за подоцнешните камери.
 
- [[1935]] година е направен Кодахром филм која овозможува дијапозитивите да се проектираат или од нив да се направат фотографии.Sda
 
- [[1939]] година, Агфа го произведува првиот значаен колорнегатив филм.