Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Географија“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Брише ru:Википедия:Проект:География (deleted))
с
{{ВикиПроект Географија хипер навигација}}
{{ВПГЕОГРАФИЈА тема}}
[[Слика:Rotating earth (large).gif|лево|60px]]
'''ВикиПроектот Географија''' е создаден со цел создавање на нови статии поврзани со геогртафија, одржување на постоечките и нивно категоризирање од страна на корисниците на Википедија кои се организирани во овој ВикиПроект за таа намена.