Разлика помеѓу преработките на „Бугарска комунистичка партија“

с
r2.7.2) (Робот: Додава gl:Partido Comunista de Bulgaria
с (r2.6.5) (Робот: Додава ja:ブルガリア共産党)
с (r2.7.2) (Робот: Додава gl:Partido Comunista de Bulgaria)
[[es:Partido Comunista Búlgaro]]
[[fr:Parti communiste bulgare]]
[[gl:Partido Comunista de Bulgaria]]
[[it:Partito Comunista Bulgaro]]
[[he:המפלגה הקומוניסטית של בולגריה]]
7.011

уредување