Разлика помеѓу преработките на „Големи Езера“

Одземени 10 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.5) (Робот: Менува eu:Aintzira Handiak
с (r2.7.2) (Робот: Додава ilo:Nalatak a Dandanaw)
с (r2.6.5) (Робот: Менува eu:Aintzira Handiak)
[[es:Grandes Lagos (América del Norte)]]
[[eo:Grandaj Lagoj (Nordameriko)]]
[[eu:Amerikako Aintzira Handiak]]
[[fa:دریاچه‌های بزرگ]]
[[hif:Great Lakes]]
3.967

уредувања