Разлика помеѓу преработките на „Државник“

Одземени 25 бајти ,  пред 7 години
simple:The Statesman is a newspaper
с (Бот Додава: nn:Statsmann Брише: en:Statesman)
(simple:The Statesman is a newspaper)
[[ro:Om de stat]]
[[ru:Государственный деятель]]
[[simple:The Statesman]]
[[sl:Državnik]]
[[su:Nagarawan]]
1

уредување