Разлика помеѓу преработките на „22 век“

Додадени 2 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам uk:22 століття во uk:XXII століття
с (r2.7.1) (Робот: Додава ca:Segle XXII)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам uk:22 століття во uk:XXII століття)
[[th:คริสต์ศตวรรษที่ 22]]
[[tr:22. yüzyıl]]
[[uk:22XXII століття]]
[[ur:بائیسویں صدی]]
[[vi:Thế kỷ 22]]
126.849

уредувања