Ројтерс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам uk:Reuters во uk:Рейтер
[проверена преработка][проверена преработка]
с r2.7.2+) (Робот: Менува uk:Reuters
с r2.7.2+) (Робот: Ја менувам uk:Reuters во uk:Рейтер
Ред 76:
[[th:รอยเตอร์ส]]
[[tr:Reuters]]
[[uk:ReutersРейтер]]
[[vi:Reuters]]
[[yi:רויטערס]]
127.548

уредувања