Разлика помеѓу преработките на „Војна и мир“

Додаден 101 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{внимание}}
{{викифицирање}}
{{About|the Tolstoy novel}}
{{infobox book |
{{infobox book | <!-- See Wikipedia:WikiProject_Novels or Wikipedia:WikiProject_Books -->
| name         = Војна и мир
| title_orig   = Война и миръ