Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
Робот: Додава tg:Шабакаи компютерӣ
с (r2.7.3) (Робот: Менува ky:Компьютердик тармак)
с (Робот: Додава tg:Шабакаи компютерӣ)
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
[[tg:Шабакаи компютерӣ]]
[[tr:Bilgisayar ağı]]
[[uk:Комунікаційна мережа]]
85.496

уредувања