Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Додадени 20 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава jv:Gedung Putih
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам tl:White House во tl:Puting Bahay)
с (r2.7.1) (Робот: Додава jv:Gedung Putih)
[[it:Casa Bianca]]
[[he:הבית הלבן]]
[[jv:Gedung Putih]]
[[kn:ಶ್ವೇತ ಭವನ]]
[[ka:თეთრი სახლი]]
34.422

уредувања