Разлика помеѓу преработките на „Омејади“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува th:ราชวงศ์อุมัยยะฮ์
с (Робот: Додава mg:Kalifaty Omaiada)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува th:ราชวงศ์อุมัยยะฮ์)
[[tl:Dinastiyang Omeya]]
[[ta:உமையா கலீபகம்]]
[[th:ราชวงศ์อุมัยยะห์ยะฮ์]]
[[tr:Emevîler]]
[[uk:Омейяди]]
126.793

уредувања