Разлика помеѓу преработките на „Клиф Бартон“

Одземени 12 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
=== Металика по неговата смрт ===
По овој настан, [[Металика]] не можеше да се смета за бенд. Едно време тие дури и помислуваа да прекинат со музиката. На крајот, сепак одлучија да не се откажуваат и да ја исполнат желбата на нивниот довчерашен басист за светска доминација на [[Металика]]. Во едно интервју [[Кирк Хамет]] ќе рече: дека по<blockquote>По несреќата секој од нивнас самостојно одлучилодлучи сета наталожена фрустрација и гнев да ги исфрлатисфрлиме на сцената, каде и впрочем им е местото. Исто така ќе истакне и дека најлошотоНајлошото нешто што можелеможевме да го направатнаправиме е да престанатпрестанеме со свирки и да кукааткукаме во празно. Колку повеќе би мислеле на таа работа, толку подлабоко би тонеле во меланхолија и патетичност. Би било нефер кон самиот Клиф да застанеме кога сме дотуркале волку далеку. И кога би бил жив и поради некоја причина не би можел да свири, пак би не бодрел да одиме до крај, велат од [[Металика]].</blockquote>
 
==Наводи==
 
[[Категорија:Американски музичари]]
 
[[Категорија:Metallica]]