Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Reise, Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот [[студиски албум]] на [[Rammstein]], издаден во [[2004]] год. На [[албум]]от се најдоа 11 песни.
 
== Листа на песни ==