Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додаден 21 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
'''Reise Reise''' (во превод: ''патување, патување'') е шестиот албум на [[Rammstein]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
# ''Reise, Reise'' -
# ''Mein Teil'' -
# ''Dalai Lama'' -
# ''Keine Lust'' -
# ''Los'' -
# ''Amerika'' -
# ''Moskau'' -
# ''Morgenstern'' -
# ''Stein um Stein'' -
# ''Ohne Dich'' -
# ''Amour'' -
 
 
{{метал-албум-никулец}}