Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додаје: bs:Hidroliza
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: ro:Reacţia de hidroliză)
с (Бот Додаје: bs:Hidroliza)
[[Категорија:Хемиски реакции]]
 
[[bs:Hidroliza]]
[[ca:Hidròlisi]]
[[cs:Hydrolýza]]
59.415

уредувања