Ботиаја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 62 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: it:Bottiea)
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
[[Категорија:{{Области во КралствотоАнтичка Македонија]]}}
 
[[Категорија: Области во Кралството Македонија]]
 
[[el:Βοττιαία]]