Камбриум: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава tl:Kambriyano
с (r2.7.3) (Робот: Додава lv:Kembrijs)
с (r2.7.3) (Робот: Додава tl:Kambriyano)
[[fi:Kambrikausi]]
[[sv:Kambrium]]
[[tl:Kambriyano]]
[[ta:கேம்பிரியக் காலம்]]
[[th:ยุคแคมเบรียน]]
127.176

уредувања