Картографска проекција: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Менува pl:Odwzorowanie kartograficzne
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува pl:Odwzorowanie kartograficzne)
[[ja:投影法 (地図)]]
[[no:Kartprojeksjon]]
[[pl:Odwzorowanie geograficznekartograficzne]]
[[pt:Projeção cartográfica]]
[[ro:Proiecție cartografică]]
127.230

уредувања