Разлика помеѓу преработките на „Уникс“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува az:Unix
с (r2.7.2) (Робот: Додава ku:Unix)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува az:Unix)
[[an:Unix]]
[[ast:Unix]]
[[az:UNIXUnix]]
[[bn:ইউনিক্স]]
[[zh-min-nan:Unix]]
126.286

уредувања