Разлика помеѓу преработките на „ФК Манчестер Јунајтед“

с (r2.7.3) (Робот: Менува az:Mançester Yunayted F.K)
{{fs player |no=5 |nat=ENG |pos=DF |name=[[Рио Фердинанд]] }}
{{fs player |no=6 |nat=NIR |pos=DF |name=[[Џони Еванс]] }}
{{fs player |no=7 |nat=ENGECU |pos=FWMF |name=[[МајклАнтонио ОвенВаленсија]] }}
{{fs player |no=8 |nat=BRA |pos=MF |name=[[Андерсон Луис де Абреу Оливеира|Андерсон]] }}
{{fs player |no=9 |nat=BUL |pos=FW |name=[[Димитар Бербатов]] }}
{{fs player |no=11 |nat=WAL |pos=MF |name=[[Рајан Гигс]] }}
{{fs player |no=12 |nat=ENG |pos=DF |name=[[Крис Смолинг]] }}
{{fs player |no=13 |nat=KOR |pos=MF |name=[[Парк Жи-Сунг]] }}
{{fs player |no=14 |nat=MEX |pos=FW |name=[[Хавиер Ернандез]] }}
{{fs player |no=15 |nat=SRB |pos=DF |name=[[Немања Видиќ]] }} <b>(капитен)</b>
{{fs player |no=18 |nat=ENG |pos=MF |name=[[Ешли Јанг]] }}
{{fs player |no=19 |nat=ENG |pos=FW |name=[[Дани Велбек]] }}
{{fs player |no=20 |nat=BRA |pos=DF |name=[[Фабио Переира да Силва|Фабио]] }} <b>(позајмен во КПР)</b>
{{fs player |no=21 |nat=BRA |pos=DF |name=[[Рафаел Переира да Силва|Рафаел]] }}
{{fs player |no=22 |nat=ENG |pos=MF |name=[[Пол Сколс]] }}
{{fs player |no=23 |nat=ENG |pos=MF |name=[[Том Клеверли]] }}
{{fs player |no=24 |nat=SCO |pos=MF |name=[[Дарен Флечер]] }}
{{fs player |no=25 |nat=ECUENG |pos=MF |name=[[АнтониоНик ВаленсијаПауел]] }}
{{fs player |no=2926 |nat=POLJPN |pos=GKMF |name=[[ТомасШинџи КушчакКагава]] }}
{{fs player |no=3027 |nat=BELITA |pos=DFFW |name=[[РичиФедерико Де ЛаетМакеда]] }}
{{fs player |no=3433 |nat=DENPOR |pos=GKFW |name=[[АндерсТиаго ЛиндегардМануел Диас Кореиа|Бебе]] }}
{{fs player |no=1334 |nat=KORDEN |pos=MFGK |name=[[ПаркАндрес Жи-СунгЛиндегард]] }}
{{fs player |no=40 |nat=ENG |pos=GK |name=[[Бен Ејмос]]}}
{{fs player |no=42 |nat=FRA |pos=MF |name=[[Пол Погба]]}}
{{fs player |no=45 |nat=ITA |pos=MF |name=[[Давиде Петручи]]}}
{{fs player |no=48 |nat=ENG |pos=FW |name=[[Вил Кин]]}}
{{fs player |no=51 |nat=ENG |pos=DF |name=[[Езекиел Фрајерс]]}}
{{fs end}}
 
 
 
 
 
== Трофеи ==
Анонимен корисник