Разлика помеѓу преработките на „Андонис Самарас“

Додадени 60 бајти ,  пред 7 години
с
премијер
(Андонис Самарас је постао премијер Грчке)
с (премијер)
[[Категорија:Членови на Грчкиот парламент (1993-1996)]]
[[Категорија:Членови на Грчкиот парламент (2007-2009)]]
[[Категорија:Премиери на Грција]]
 
[[ar:أنتونيس ساماراس]]
1.270

уредувања