Пајажината на Шарлота (цртан филм): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава sl:Čudežna mreža
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава tr:Charlotte'un Sevgi Ağı)
с (r2.7.2) (Робот: Додава sl:Čudežna mreža)
[[si:චාලට්ස් වෙබ් (1973 චිත්‍රපටය)]]
[[simple:Charlotte's Web (1973 movie)]]
[[sl:Čudežna mreža]]
[[sr:Шарлотина мрежа]]
[[sh:Charlotte's Web (1973 film)]]
5.331

уредување