Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

Додадени 33 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Бот Менува: az:Rusiya dövlət himni)
[[fa:سرود ملی فدراسیون روسیه]]
[[fr:Hymne national de la Russie]]
[[gl:Himno da Federación Rusa]]
[[ko:러시아의 국가]]
[[hr:Himna Ruske Federacije]]
137

уредувања