Пасха: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Робот: Додава lv:Pesahs
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава ml:പെസഹാ (യഹൂദമതം))
с (Робот: Додава lv:Pesahs)
[[lad:Pesah]]
[[la:Pascha]]
[[lv:Pesahs]]
[[lt:Pascha]]
[[hu:Pészah]]
85.496

уредувања