Африкански крокодил: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава pnb:سوڑیاں ناساں والا مگرمچھ
с (r2.6.1) (Бот Менува: en:Slender-snouted crocodile)
с (r2.7.1) (Робот: Додава pnb:سوڑیاں ناساں والا مگرمچھ)
[[Категорија:Крокодили]]
 
[[br:Krokodil hobregonet]]
[[bg:Африкански остромуцунест крокодил]]
[[br:Krokodil hobregonet]]
[[ca:Cocodril de Guinea]]
[[de:Panzerkrokodil]]
[[hu:Páncélos krokodil]]
[[nl:Pantserkrokodil]]
[[pnb:سوڑیاں ناساں والا مگرمچھ]]
[[pl:Krokodyl wąskopyski]]
[[pt:Crocodilo-de-focinho-delgado]]
86.434

уредувања