Француска револуција: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Робот: Додава io:Franca revoluciono
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Робот: Додава ilo:Pranses a Rebolusion)
с (r2.7.1) (Робот: Додава io:Franca revoluciono)
[[hi:फ़्रान्सीसी क्रान्ति]]
[[hr:Francuska revolucija]]
[[io:Franca revoluciono]]
[[ilo:Pranses a Rebolusion]]
[[id:Revolusi Perancis]]
86.434

уредувања