Разлика помеѓу преработките на „Британска Империја“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува ca:Imperi Britànic
с (r2.7.2+) (Робот: Додава new:बेलायती साम्राज्य)
с (r2.7.2) (Робот: Менува ca:Imperi Britànic)
[[bs:Britansko carstvo]]
[[br:Impalaeriezh Breizh-Veur]]
[[ca:Imperi britànicBritànic]]
[[cs:Britské impérium]]
[[cy:Yr Ymerodraeth Brydeinig]]
6.013

уредувања