Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fa:خط گرجی)
Нема опис на уредувањето
|iso15924=Geor
|unicode=[http://www.unicode.org/charts/PDF/U10A0.pdf U+10A0–U+10FC],<br />[http://www.unicode.org/charts/PDF/U2D00.pdf U+2D00–U+2D25]
|sample=Georgian Alphabet Georgia Sample.svgpng
|imagesize=250px
}}
2

уредувања