Разлика помеѓу преработките на „Фурнир“

Додадени 448 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Робот: Додава sk:Dýha)
[[th:ไม้บาง]]
[[uk:Шпон]]
[[zh:薄片]]
Фурнирот се добива на 2 начини:Тој претежно се добива со кружно и вертикално лупење на трупците.
За ова ке учите во ппогорните оделенија.
Прво за да започнете да правите фурнир(ако веќе имате желба) тогаш прво да си го избришите газот!! Да светиии!!!
Анонимен корисник